21 березня День поезії

21.03.2024

Кожного року світ відзначає 21 березня День поезії. Поезія - це геніальне досягнення людства та частина світової культури. Вона може спонукати до високих ідей, спрямовувати за собою маси та об'єднувати людей. Передавати будь-який емоційний стан- романтичний, трагічний, філософські міркування... День поезії святкують в усьому світі. Змістовно, цікаво пройшло свято "Ріки незмінно течуть додому" у нашому закладі, участь взяли учні 1-11 класів (понад 138 учнів). Звучала музика, переглядали презентації, декламували поезії цілої плеяди українських поетів: Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Василя Симоненка, Олександра Олеся, Олега Ольжича, Павла Тичини, Платона Воронька, Володимира Сосюри, Лесі Українки, Максима Рильського, Василя Стуса, Ігоря Калинця, Павла Вишебаби, Івана Драча.

На погляд учнів, поезія дає наснагу створити щось нове, неабияк розширює світосприйняття, наповнює мову новими словами, надихає на цікаві починання.

Тож промовляємо усім колективом вчителів, що "вивчати поезію дуже корисно для пам'яті не тільки дітям, а й дорослим, також людям поважного віку".

Вивчаймо, бо висловлення "Поезія - (за віршем Ліни Костенко "Страшні слова, коли вони мовчать") це неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі".