Тренінг «Ефективність сортування та екологічний патруль»

22.11.2018

Забірська ЗОШ І-ІІІст. долучилась до тренінгу «Ефективність сортування та екологічний патруль». Тренінг відвідали учні 7-10 класів, в рамках якого ознайомились з питаннями необхідності сортування та можливістю запровадження такої практики в школі.


Сьогодні широкого значення набуває проблема забрудненості навколишнього середовища. За останні десятиліття суттєво змінився склад побутового сміття – пластик та інші синтетичні вироби, скло, метал, дерево і папір, елементи живлення. За допомогою сортування відходів, ми маємо можливість зменшити негативний вплив людської діяльності на природу. Одна людина за рік викидає до 400 кілограм сміття, тому щорічно в державі його накопичується до 50 мільярдів кубометрів. У країнах Західної Європи переробляється 30-50 % відходів, у США та Японії – 60-70 %, у країнах, що розвиваються, – 7-10 %, в Україні – 3-5%. За прогнозами спеціалістів, до 2025 року кількість сміття зросте у 4-5 разів, а вартість його переробки та зберігання – у 2-3 рази. Наразі функціонує 800 офіційних звалищ, які займають 4 % території країни, і щороку вони стають більшими орієнтовно на 20 %. Стихійні ж вивезення сміття складають 64 % від загального обсягу. Крім цього, сміттєзвалища займають територію потенційних продуктивних ґрунтів, забруднюють стічні води, випаровують отруйні гази, стають джерелами вірусів та інфекцій. Відтак, важливість роздільного збору сміття полягає у зменшенні обсягів утворення відходів та збільшенні використання вторинної сировини, яка є в складі твердих побутових відходів.


Наразі суспільству слід усвідомити глобальність проблем забруднення та не раціонального використання ресурсів навколишнього середовища, слід навчитися повторно використовувати все, що можливо.


Декілька загальних правил сортування вторинної сировини, які були засвоєні під час тренінгу:


– зберігати органічні відходи і вторинну сировину в різних пакетах, ємкостях;


– промивати тару від залишків їжі;


– сплющувати тетрапаки, металеві банки, пляшки з пластика – так вони займуть менше місця;


– збирати окремо пластикові покришки;


– місця, де зберігаються відходи, регулярно прибирати та мити.


Важливо розуміти, що такі нескладні речі суттєво зменшать обсяги сміття і вбережуть від небезпек.


Заступник директора школи з НВР


Л.В. Жайворонок




Поділитися: