Важливе від МОН: Продовження карантину, рекомендації та анонси (лист №1)

24.04.2020
Шановні освітні управлінці та педагоги!

У період карантину як ніколи важливо підтримувати зв’язок та ділитися інформацією. Саме тому Міністерство освіти і науки підготувало для вас новий формат спілкування – щотижневі розсилки з найбільш актуальними новинами шкільної освіти, рекомендаціями та листами МОН, а також іншою інформацією, яка може бути корисною для вас та ваших учнів.


Для створення цієї розсилки ми використали адреси, подані вами через ДІСО, а також контакти, надані обласними управліннями освіти.


Отримання цієї розсилки – виключно добровільне. Саме тому, якщо ви не хочете її отримувати, будь ласка, вкажіть це у цій формі.


Якщо ви, ваші педагоги або колеги з інших шкіл також хочуть отримувати цю розсилку на іншу електронну скриньку, ми без проблем додамо нові адреси до розсилки – просто заповніть цю форму.


А зараз переходимо до наших новин!


КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 11 ТРАВНЯ

Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив 22 квітня. Це означає, що всі заклади освіти, зокрема школи, продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.


З огляду на це ось на що потрібно звернути увагу:



  • Лист МОН щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину – тут і про організацію дистанційного навчання, і про заповнення журналів та виставлення оцінок, і про зарплати вчителів. Новина про це тут, безпосередньо лист можна завантажити тут.




  • Рекомендації МОН щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року.




  • Якщо ви працюєте в спеціальному закладі освіти, закладі освіти для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вам в нагоді стане це роз’яснення від МОН.




  • 22 квітня т.в.о. Міністра Любомира Мандзій провела трансляцію, де онлайн відповідала на питання освітян щодо карантину. Ознайомитись із її записом можна тут.



Також ми створили для вас спеціальний сайт, де зібрано всю інформацію про зміни в освіті через карантин (для шкіл там є окремий розділ) – mon-covid19.info.


Будь ласка, ознайомтеся!


ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН

Для організації дистанційного навчання школи можуть використовувати відеоуроки для учнів 5-11 класів у межах проєкту Всеукраїнська школа онлайн. Їх можна переглядати на YouTube-каналі МОН та ще на 15 телеканалах і медіаресурсах. За результатами двох тижнів роботи, 54% українців позитивно оцінили проєкт.


На YouTube-каналі МОН уроки публікуються і зберігаються в окремих списках відтворення для кожного класу:


Цього тижня проєкт:


  • запускає дворівневий експертний супровід, для того щоб уникнути можливих помилок та неточностей;

  • отримав окрему сторінку на сайті МОН, де збирається вся оновлена інформація;

  • стає доступнішим – поступово до уроків, що вже вийшли, публікуватимуться субтитри.

ОЛІМПІАДИ ТА МАН: СКАСУВАННЯ ТА ПЕРЕНЕСЕННЯ

НЕ ПРОВОДИТИМЕТЬСЯ: IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, що мав відбутись протягом 2019/2020 навчального року. Деталі – тут.


ПЕРЕНЕСЕНО: фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН – він має відбутись 4-9 листопада 2020 року.


РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПЕРЕВЕДЕННЯ ВЧИТЕЛІВ-ПЕНСІОНЕРІВ НА КОНТРАКТ


Закон “Про повну загальну середню освіту” передбачає обов’язкове переведення всіх вчителів, які отримують пенсію за віком, на строкові договори з 1 липня 2020 року.


З огляду на це МОН зробило роз’яснення та рекомендувало керівникам закладів загальної середньої освіти завчасно – до 30 квітня 2020 року – поінформувати всіх вчителів, які отримують пенсію за віком, про переведення їх на строкові договори, і з усіма, хто погодиться, укласти такі договори на один рік.


ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ

ДЕРЖСТАНДАРТУ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ


На сайті МОН оприлюднено докладний звіт про результати громадського обговорення Державного стандарту базової середньої освіти.


При цьому до 1 травня всі зацікавлені особи зможуть взяти участь в онлайн-обговоренні доопрацьованого проєкту Стандарту та стратегії його впровадження. Про час проведення таких обговорень буде повідомлено на сайті та у соцмережах МОН.


Ми дуже просимо вас ознайомитись із проєктом Держстандарту, з результатами громадського обговорення, а також слідкувати за оновленнями на сайті та у соцмережах МОН, щоб долучитись до обговорення.


Ваша думка у цьому питанні надзвичайно важлива!


КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ, РЕСУРСИ, АНОНСИ


  • Завтра о 14:00 на Facebook-сторінці МОН, спільно із сайтом Нова українська школа, відбуватиметься онлайн-трансляція з учителькою географії ліцею “Наукова зміна” у Києві Аллою Євтушенко. Вона розповість про:

    – власний досвід запровадження дистанційного навчання,

    – дистанційне навчання – як організувати, якщо є багато «але»,

    – корисні додатки, які точно стануть у пригоді та сподобаються дітям,

    – варіанти ресурсів, які допоможуть вчителю та зацікавлять учня.




  • Викладачі Харківського політехнічного інституту записали цикл відеоуроків “Слідами CHORNOBYL”, які розкривають тему Чорнобильської катастрофи для школярів. На прикладі цієї трагедії учням, зокрема, пропонують вивчити комплекс явищ із позиції фізики, екології, хімії, енергетики та історії.




  • На сайті Харківського політехнічного інституту у відкритому доступі розмістили серію майстер-класів із природничо-математичних та інженерно-технічних наук. Їх проводять викладачі та студенти вишу для школярів із різних регіонів країни.




  • Ми також просимо вас поширити на ваших інформаційних ресурсах та через спільні групи поради для батьків під час карантину від МОН та ЮНІСЕФ УКРАЇНА. В них йдеться про правильний розпорядок дня, як говорити про про вірус з дітьми та додаткові ідеї, чим зайняти дитину під час карантину. Думаємо, батьки будуть вам вдячні за такі додаткові ресурси.



Спасибі за ваш час! Будемо вдячні за ваші поради, як покращити цю розсилку новин. Їх можна надати через цю форму.


До наступного четверга!


З найкращими побажаннями,
команда Міністерства освіти і науки України


Поділитися: