Тиждень національно-патріотичного виховання

18.10.2018

14 жовтня українці святкують одразу чотири свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, створення УПА, а четверте – День захисника України.


Усі ці свята дуже взаємопов’язані й виникали послідовно.


14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні .


Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрови Богородиці з її іконою. Саме у цей день козаки збирали Велику раду, на якій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.


Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.


Про козаків створено багато книжок і фільмів. Про козацький рід співається у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь.


Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.


А маленьким школярам подобаються мультфільми про пригоди козаків.


Так, саме молодші школярі брали участь у створенні проекту «Козацька Покрова» (автор – педагог-організатор Хомченко А.М.) Діти отримали завдання розфарбувати козаків та назвати їх традиційно козацькими іменами.


Учні 1-а та 1-б класів виготовляли веселих спритних козаків, що танцюють бойовий «Гопак».


Другокласники старанно готували козаків, які беруть участь у виборах гетьмана.


Учні 3-го класу трудилися над оформленням козаків, що вдосконалюють маршовий крок.


А четвертокласники виготовляли вартових Січі, кремезних та надійних.


Вернигора, Крутивус, Сила, Хитрий, Мудрий, Гонивітер, Байда, Мамай – так назвали школярі козаків.


На велетенському плакаті, що зображає Запорізьку Січ, в центральній частині, на майдані відбуваються вибори гетьмана, праворуч – марширування. Ліворуч – козаки виконують «Гопака». А на варті мирного життя Січі стоять найсильніші козаки – сторожа з шаблями на плечах.


Школярам подобається відтворювати власноруч картини життя запорізьких козаків. У процесі творчості вони долучаючись до героїчного минулого українського народу. Діти усвідомлюють свою національну приналежність, вивчають історію України та традиції Козацької Покрови.


Для учнів старшої школи було організовано відеоуроки. Школярі переглянули документальні фільми «Козацтво. Спотворена пам’ять»,


«Гетьмани України».


Проведення відеоуроків для школярів – це поглиблення знань учнів про українське козацтво та традиції часів Запорізької Січі, виховання поваги до історичної спадщини рідного народу, розвиток критичного мислення учнів та формування в них патріотизму, співпереживання за долю рідної землі.


Оберігає Покрова і теперішніх оборонців державних кордонів. Разом з усією країною прохають у Всевишнього миру для України наші діти.


Привітати бійців з днем Захисника України виявили бажання школярі 5-9 класів. Акція «Листи подяки до бійців» організована для того, щоб діти могли висловили підтримку та захоплення героїзмом українських солдатів.


У цих листах школярі розкрили свої творчі здібності, показали своє ставлення до людей, які зі зброєю в руках захищають наше мирне сьогодення. Діти виявили оригінальність та щирість у написанні листів. Вони обирали різні форми привітання.


Учні 1-4 класів готували малюнки з написами «Дякую за мир!», «Бажаю перемоги», «Хай завжди буде мир».


Учні 5 класу виготовили аплікації «Букет для бійця» та написали побажання бути здоровими, сильними та швидше перемогти ворога.


Учні 6-го та 7-го класів написали листівки та листи-трикутнички з написом «Для мужніх захисників України».


Учні 8-го та 9-го класів написали листи-роздуми до бійців на тему


«Бути достойним захисником України».


Діти зображували на листах український прапор, герб, рідну землю,


використовуючи національні кольори.


Діти дякували бійцям, які захищають їх від війни, висловлювали побажання, щоб Україна була вільною, щоб закінчилася війна, щоб всі бійці повернулися додому живими та здоровими.


Усі листи, малюнки, листівки, дитячі роботи були передані до військового батальйону, який базується в м. Нікольськ.


Учнівські роботи показали ставлення учнів до війни, яка йде на сході України, до бійців, що не шкодуючи власного життя захищають нас від жахіть війни. Співпереживанням дітей за долю своєї країни, майбутнє українського народу наповнені рядки дитячих звернень.


педагог-організатор


Хомченко А.М.





Поділитися: