«Подаруй шкільній  бібліотеці книгу»

13.11.2018

До 100- річчя В.О.Сухомлинського


у Забірській загальноосвітній школі I-III ступенів фінішувала доброчинна акція «Подаруй шкільній бібліотеці книгу».



«Якщо ви хочете, щоб молодь тягнулася до знань, турбуйтеся про головні, найважливіші джерела духовної культури – бібліотеки» – писав великий педагог Василь Олександрович Сухомлинський.


Дійсно, книжки збирають перлини людської мудрості і передають їх нащадкам. Розумна, натхненна книга нерідко вирішує долю людини. Щоб підготувати людину до духовного життя, треба ввести її у світ книг.


Однією з найважливіших педагогічних проблем для В.О.Сухомлинського була проблема читання. Про яку б сферу діяльності школяра не йшлося (розумову чи естетичну, моральну чи трудову), В.О.Сухомлинський завжди апелював до книжки, яку вважав найвпливовішим засобом виховання гармонійної особистості дитини. Недарма одним з культів, які панували в школі великого педагога, був культ книги.


«…Я не уявляю собі, – писав В.О.Сухомлинський, – повноцінного, всебічного розвитку підлітка, юнака, дівчини без того, щоб вони не мали своїх улюблених книжок, своїх улюблених письменників. Виховуючи людину, проектуючи її особистість, я завжди прагнув того, щоб уже в початковій школі в кожного мого вихованця була своя маленька бібліотечка. У середніх і старших класах це вже солідна бібліотека, у якій налічується сто — сто п’ятдесят книжок. Як музикант не може жити без того, щоб не брати до рук свого улюбленого інструмента, так мисляча людина не може жити без перечитування улюблених книжок.».


Без високої культури читання, наголошував В.О.Сухомлинський, немає ні школи, ні справжньої розумової праці. Читання є основою опанування всіх наук, розвитку людського інтелекту. У цьому складному процесі беруть участь зір, мислення, мовлення, сприйняття, пам’ять, уява, слухові та зорові аналізатори.


В.О.Сухомлинський радив ввести кожного учня у світ книжок, виховати любов до книжки, зробити книжку провідною зіркою в інтелектуальному житті дитини.


«Щоденно читайте хоч би дві сторінки наукової літератури, пов’язаної з предметом, яким ви захоплюєтесь (ваш факультатив). Усе, що ви читаєте, — це інтелектуальний фон вашого навчання. Чим багатший цей фон, тим легше вчитися. Чим більше ви читаєте щоденно, тим більший у вас буде резерв часу. Бо в усьому, що ви читаєте,— тисячі точок зіткнення з матеріалом, який вивчається на уроках. Ці точки є — назвемо їх так — якорями пам’яті. Вони прив’язують обов’язкові знання до того океану знань, які оточують людину. Умійте примушувати себе читати щодня. Не відкладайте цієї роботи на завтра. Те, що упущено сьогодні, ви ніколи не надолужите завтра.».


Бібліотекар Потапенко О.В. прийняли від школярів в подарунок 251 книгу. Серед них книги про природу, енциклопедії, казки, пригодницькі та фантастичні твори. Учасники акції дарували бібліотеці цікаві сучасні дитячі журнали.


Діти розповідали, що книги вони брали зі своїх домашніх бібліотечок.


Старші школярі приносили такі книжечки «з яких виросли», але для маленьких школярів вони будуть цікавими. Учні початкової школи дарували переважно яскраві кольорові казки.


Найактивнішими у поповненні книжкового фонду шкільної бібліотеки були: учениця 2 класу Копій Єва (подарувала 6 книжок),учениці 3 класу Сміян Надія та Палій Діана (по 3 книжки), учениці 7 класу Левковська Катерина (5), Дідківська Вікторія (9 книжечок для учнів молодшого шкільного віку),учениця 6 класу Олійник Маргарита – 7 книжок.


Школярі із задоволенням презентували свої подарунки, передавали їх бібліотекарю і висловлювали бажання відвідувати бібліотеку та читати нові книги.


Учасниці доброчинної акції учениці 8 класу Незенко Ірина та Савицька


Марія допомогли Потапенко О.В. взяти на облік всі подаровані книги.


Друзі, поспішайте до шкільної бібліотеки! Вас чекають нові книги!!!



педагог-організатор


А.М. Хомченко






Поділитися: