160-річниця з дня народження І.Я.Франка

29.03.2016

У 2016 році відзначається 160-річниця від дня народження визначного українського письменника, поета, публіциста, громадського та політичного діяча Івана Яковича Франка.

Учнівський колектив школи підготував виставку-розгортку про Великого Каменяра «Я син народу, що вгору йде…».

І. Я. Франко – людина палкого серця, високих поривів, щирих вболівань про долю українців. У епілозі до поеми «Мойсей» писав:

«Народе мій, замучений, розбитий,

Мов паралітик той на розморожену,

Людським презирством, ніби струпом вкритий

Твоїм будущим душу я тривожу,

Від сорому, який нащадків пізніх

Палитиме, заснути я не можу»

Ми, школярі, з задоволенням вивчаємо його творчу спадщину, бо Франко – новатор, він збагатив поезію, прозу і драматургію новими ідеями і проблемами, новими жанрами і художніми засобами. Франкові образи могутніх непохитних борців за щастя і волю надихають композиторів, художників, скульпторів, хвилюють серця мільйонів людей. Франкове слово допомагає нам жити, вчитись і працювати, будувати світле життя, про яке він так мріяв і заради якого так невтомно трудився.

Велич Франка надзвичайна. 2016 – рік Вічного Революціонера, Невтомного Каменяра, Українського Мойсея, Співця Свободи в Україні.

Низький уклін тобі, Іване Яковичу!

Школярі Забірської ЗОШ