Семінар лідерів

Новообраний президент учнівського парламенту Забірської загальноосвітньої школи I-III ступенів Олександра Чернишевич  22 листопада 2018 року взяла участь у районному семінарі лідерів району на тему «Роль шкільних лідерів у профілактиці булінгу». Семінар відбувся  у Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення.   Перед лідерами  виступили: методист районного методичного центру Києво-Святошинського районного відділу освіти Т.В.Гончарук, директор Києво-Святошинського ЦСПР А.М. Лахтадир. Про досвід подолання проблеми булінгу в США розказала волонтер Корпусу миру Кейтлін Лерч.

Булінг, або шкільне цькування, — це систематичний психологічний чи фізичний тиск(насилля)  на дитину, підлітка. Це ганебне явище. Жертвою булінгу може стати будь-хто і не тільки через вади, особливості зовнішності чи поведінки, а й через розпущення пліток, наклепи, заздрощі, ревнощі. В сучасному світі інформаційних технологій існує ще й кібербулінг – тиск на дитину через участь у групах в інтернетмережі..

У процесі проведення сучасного виду  роботи — форум-театр –  лідери мали можливість виступити в різних ролях. Молоді люди усвідомлювали, що тема семінару вимагає знайти шляхи подолання булінгу в житті школи, і, що вони  не повинні залишатися байдужими та завжди повинні  впливати на ситуацію.

«Якщо виникають конфліктні ситуації, їх потрібно обговорювати, не замовчувати і обов’язково спілкуватися, в жодному разі не закриватися в собі», – переконана президент шкільного парламенту Олександра Чернишевич.

Педагог-оганізатор

Хомченко А.М.