Вшануванню пам’яті жертв Голодомору

Вшануванню пам’яті жертв Голодомору

Зворушує мелодія скорботи.

В уяві 33-ій постає.

Незримий відчуваю дотик

Трагедії, що всі думки снує.

Щаслива, бо не бачила я лиха,

Не бачила, як просто на очах

Від голоду вмирає тихо-тихо

Дитя мале у мами на руках…

 

23 листопада 2018 року в Забірській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся  захід, приурочений вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. На початку заходу директор школи Король Василь  Васильович запропонував вшанувати пам’ять померлих під час Голодоморів і репресій 1932-33 та 1946-47 років хвилиною мовчання. Василь Васильович підкреслив, що моральний і громадянський обов’язок нашого народу – гідно вшановувати пам’ять жертв та постраждалих від трьох голодоморів в історії нашої держави.

Вірші пам’яті у виконанні учнів школи нагадали присутнім про тяжкі нелюдські випробування, які випали на долю українців. Була запалена свічка пам’яті, символічно освітивши  шлях тисячам душ, які стали жертвами голодомору. Багато глибоких та хвилюючих слів було сказано ведучими заходу, заступниками директора школи з НВР Голуб С.М., Жайворонок Л.В.  та педагогом організатором Хомченко А.М., основним змістом  яких, був заклик довічно пам’ятати про закатованих у ті страшні голодні роки.

Кожен з присутніх зміг відчути атмосферу того жаху, який пережили наші пращури, дізнатися про історичні факти, зокрема про невинних жертв геноциду. Все це викликало в учнів  багато роздумів: про життя, про минуле, сьогодення і майбутнє.

Також, учні та вчителі школи  долучились до  Всеукраїнської акції «Запали свічку», 24 листопада о 16.00, запаливши свічку пам’яті в своїх домівках.

Заступник директора школи з НВР

Л.В. Жайворонок

 

No Comments

Post a Comment