Протидія наркотикам

Серед багатьох проблем українського суспільства чи не найгострішою є проблема наркоманії.

На думку спеціалістів, наркоманія в Україні, давно набула ознак епідемії. Кількість людей, які вживають наркотики близько 100 тисяч (за офіційними даними). Реальна цифра людей, що вживають наркотики, за оцінками МВС, в 10-12 разів більша, і складає 800-900 тисяч, а тенета наркобізнесу ловлять все нові жертви.

Молоді необхідно усвідомити, що вживання наркотиків не просто шкодить здоров’ю людини, а й знищує, вбиває її. Це важка хвороба, яка дуже швидко розвивається. Середня тривалість життя людини після початку регулярного прийому наркотиків становить 7 років. Молодь “знайомиться” з наркотиками на дискотеках і вечірках, в компанії з друзями.  Людина  за допомогою наркотиків шукає “кращого життя”, але це життя без майбутнього.

Протидією наркотикам може бути тільки бар’єр їхньої несприйнятливості, що виховується з дитинства. Як вважають фахівці, якщо профілактична робота ведеться на належному рівні, гостроту проблеми наркоманії можна знизити на 40 %. Тому профілактична стратегія повинна стати основним напрямком боротьби із цим соціальним лихом, зокрема, валеологічне виховання підлітків та молоді в закладах освіти.

Саме з профілактичною метою, 22 листопада 2018 року в Забірській  ЗОШ І-ІІІст. для учнів 9-11-их класів,  за сприяння фахівця з соціальної роботи селищної ради Забір’я Гижко Л.А.,  було  проведено зустріч з представниками ВСГО «Україна – територія життя» Рибкіним Р.А. та  Врублевським О.Д.  Зустріч пройшла відверто та без прикрас. Гості  ділились своїм болючим досвідом вживання наркотичних речовин. Розповідали історії про своїх друзів, які не змогли зійти з хибного шляху та страждають від залежності. Своїми розповідями  допомогли усвідомити школярам всю глобальність проблеми наркотичної залежності. Спілкування було дуже щирим і зацікавило учнів, вони ставили відверті запитання. По закінченню зустрічі учні залишили свої відгуки в письмовому вигляді   для представників організації, які ще раз переконали в необхідності профілактики  поширення наркотичної залежності серед школярів. Дякуємо Рибкіну Р.А. та  Врублевському О.Д. за їхній вклад в виховання здорового підростаючого покоління.

Заступник директора школи з НВР

Л.В. Жайворонок